polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

Rozrywka

Co zabrać do aquaparku?

Co zabrać do aquaparku?

Planujesz aktywny odpoczynek w wodzie? Poszukujesz informacji co to jest aquapark? Jeżeli będzie to Twoja pierwsza wizyta, możesz zastanawiać się, co zabrać do aquaparku. Lista podstawowych rzeczy obejmuje strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Jednak czasem obsługa aquaparku może wymagać również innych akcesoriów.

Sprawdź również: Ciekawe gry na wieczór panieński

Agenda:

• Co to jest aquapark?

• Gdzie znajdują się parki wodne w Polsce?

• Co zabrać do aquaparku?

Co to jest aquapark?

Pierwsza wizyta w aquaparku może budzić szereg pytań. Jak wygląda aquapark – czego się spodziewać? Aquapark to park rozrywki z wodnymi atrakcjami. Naturalnym widokiem są zjeżdżalnie w aquaparku – to właśnie one urozmaicają pobyt w wodzie. W niektórych aquaparkach działają też sztuczne fale pozwalające przeprowadzić trening pływacki. Powstające aquaparki są zazwyczaj kryte – baseny znajdują się w budynkach.

Gdzie znajdują się parki wodne w Polsce?

Jeśli zastanawiasz się, gdzie znajdują się aquaparki w Polsce, oto kilka popularnych miejsc:

 1. Sandra SPA Karpacz – aquapark w górach o łącznej powierzchni 1000 mkw., na terenie którego znajduje się m.in. wodny plac zabaw dla dzieci.
 2. Park of Poland Suntago Wodny Świat Wręcza – aktualnie największy park wodny w Polsce.
 3. Aquapark Reda – aquapark z unikalnymi atrakcjami i możliwością zobaczenia prawdziwych rekinów.
 4. Baseny Tropikalne Binkowski Resort Kielce – przykładowe atrakcje to m.in. wodny plac zabaw i basen dla dzieci.
 5. Aquapark Wrocław – latem odwiedzający mogą korzystać również z basenów zewnętrznych.

Jaki aquapark wybrać dla dzieci? Praktycznie wszystkie działające w Polsce aquaparki mają strefę dla dzieci, w tym brodziki dla najmłodszych.

Co zabrać do aquaparku?

Wymaganym ubiorem w aquaparkach jest stroj kąpielowy. Jednak na liście rzeczy, które należy ze sobą zabrać, znajdują się nie tylko kostium lub kąpielówki – najczęściej od gości wymagane jest też odpowiednie obuwie (klapki lub japonki) i ręcznik.

Większość aquaparków w swoich regulaminach zastrzega, że stroje kąpielowe nie mogą posiadać zamków błyskawicznych. Skąd to ograniczenie? Powodem jest prosty fakt, że to rozwiązanie ma zapobiegać dostawaniu się do wody zawartości kieszeni w postaci chociażby chusteczek higienicznych czy monet.

Jaki stroj do aquaparku wybrać? Oto kilka opcji:

 • Kobiety mogą wybrać stroj kąpielowy jedno- lub dwuczęściowy.
 • Mężczyźni mają do wyboru kąpielówki lub szorty kąpielowe.

Osoby, które nie były wcześniej w takim miejscu, często zastanawiają się, czy do aquaparku trzeba wziąć czepek. Niekoniecznie, wiele aquaparków nie wymaga tego elementu stroju od odwiedzających. Jeżeli jednak chcesz mieć pewność, że obsługa nie poprosi Cię o wyjście z wody, zapoznaj się z regulaminem parku wodnego, do którego się wybierasz.

Co zabrać do aquaparku z dzieckiem?

Jeżeli wybierasz się do aquaparku z dzieckiem, to lista potrzebnych rzeczy jest praktycznie identyczna – dzieci również muszą mieć strój kąpielowy, ręcznik i klapki. Najmłodsze dzieci (do 3 lat) muszą mieć na sobie pieluszkę do kąpieli. Najczęściej jednorazowe pieluchomajtki można kupić w kasie aquaparku.

Podsumowanie – co zabrać do aquaparku:

 • Strój kąpielowy – przylegający do ciała, nie może posiadać zamków błyskawicznych.
 • Klapki – mogą to być np. japonki.
 • Ręcznik – zazwyczaj aquaparki nie zapewniają gościom ręczników.
 • Pielucha do kąpieli – dla dziecka w wieku do 3 lat.
 • Czepek kąpielowy – nie zawsze jest on jednak wymagany.

Teraz już wiesz co to jest aquapark, a przygotowanie odpowiednich akcesoriów pozwoli Ci w pełni cieszyć się wodnymi atrakcjami. Nie zapomnij także sprawdzić cenników i regulaminów, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. I najważniejsze – baw się dobrze i ciesz się wspaniałym czasem spędzonym w aquaparku!

Zobacz też: Miejsca na imprezy integracyjne

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.