Idea

Certyfikat „Najlepszego Produktu Turystycznego” Polskiej Organizacji Turystycznej to nagroda dla wyjątkowych atrakcji turystycznych w Polsce. Nadawany jest on tylko nowatorskim i przyjaznym turystom miejscom, obiektom, imprezom oraz przedsięwzięciom realizowanym na poziomie regionalnym i lokalnym. Stanowi gwarancję wysokiej jakości i przeżycia wielu niezapomnianych doznań kulturalnych, rozrywkowych, a także rekreacyjno-przygodowych.

Certyfikaty przyznawane są w drodze konkursu, który zorganizowany został po raz pierwszy w 2003 r. Dotychczas nagrodzono i wyróżniono 240 produktów turystycznych.

Nagrody przyznawane są przez Kapitułę, w skład której wchodzą eksperci – praktycy branży turystycznej. Od 2008 r. przyznawany jest również Złoty Certyfikat – specjalna nagroda stworzona dla już certyfikowanych produktów turystycznych, które rozwijają się w unikalny i wyjątkowy sposób. Dotychczas jego lauretatami były: Szlak Zabytków Techniki, Kanał Augustowski –Szlak Papieski, Łódzka Manufaktura, Festiwal „Przystanek Woodstock”, Szlak Orlich Gniazd, Szlak Architektury Drewnianej oraz Park Nauki i Rozrywki Krasiejów.  W 2015 roku laur Złotego Certyfikatu trafił do Kopalni Złota i Średniowiecznego Parku Techniki w Złotym Stoku.

Zobacz Katalog Najlepszych Produktów Turystycznych Polski.

 

© 2021 Polska Organizacja Turystyczna