Przystanek Woodstock

Przystanek Woodstock – jedna z najbardziej rozpoznawalnych imprez w Polsce – odbywa się co roku na przełomie lipca i sierpnia w Kostrzynie nad Odrą. Jej organizatorem jest Fundacja „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy” Jurka Owsiaka. Z założenia to wielkie muzyczne święto to oryginalna forma podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w styczniową zbiórkę pieniędzy organizowaną przez Fundację już od kilkunastu lat. To także wierność idei: „Miłość, Przyjaźń, Muzyka”, Stop Przemocy, Stop Narkotykom”.

Na każdym Przystanku Woodstock występuje kilkadziesiąt zespołów z Polski i świata. Obok gwiazd wielkiego formatu, prezentują się tu także debiutanci. Bardzo ważnym elementem Przystanku jest Akademia Sztuk Przepięknych (warsztaty muzyczne, rękodzielnicze, etc.).

Rokrocznie festiwal przyciąga setki tysięcy uczestników. Wiele z nich przyjeżdża do Kostrzynia od wielu lat, specjalnymi pociągami i autobusami. Teren Festiwalu jest podzielony na specjalne sektory, na których znajdują się pola namiotowe, część sanitarna, gastronomiczna, etc. Znajduje się tutaj także specjalny radiowęzeł. Na stronie internetowej organizatora dostępne są wszelkie praktyczne informacje, mapy i ważne komunikaty.

Kontakt:

Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

ul. Niedźwiedzia 2 A, 02-737 Warszawa

tel. +48 22 852 32 14, +48 22 852 32 14 - 15

fax: +48 22 852 45 29

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.wosp.org.pl

© 2020 Polska Organizacja Turystyczna