Manufaktura Łódzka. W Królestwie Izraela Poznańskiego- złoty certyfikat

Manufaktura to nie tylko wizytówka współczesnej Łodzi, ale również doskonały przykład rewitalizacji obiektu poprzemysłowego, któremu nadano nowy charakter, utrzymując jednocześnie jego związki z historią. To połączenie nowoczesnych form, materiałów i architektury z przeszłością - dawną świetnością, potęgą i monumentalizmem XIX-wiecznych fabryk stanowiących imperium Izraela Kalmanowicza Poznańskiego.

Kompleks „Manufaktura” to dzisiaj kultura, rozrywka, usługi i handel. Dawne budynki pofabryczne mieszczą jedno z największych i najokazalszych w całej Europie Środkowej centrów handlowych, luksusowy 4-gwiazdkowy hotel „Andels”, centrum rozrywki i rekreacji (w tym kino z 15 salami, kręgielnię, sztuczną ściankę wspinaczkową, fitness klub i skate park), kompleks kulturalny – oddział Muzeum Sztuki, Kinderplanetę, Muzeum Historii Miasta Łodzi, Muzeum Fabryki, Experymentarium (muzeum techniki) oraz Międzynarodowe Centrum Promocji Mody i Teatr Mały.

W centrum Manufaktury znajduje się 3,5 hektarowy rynek, na którym organizowane są koncerty, zawody sportowe i różnego rodzaju imprezy. Latem część terenu zajmuje piaszczysta plaża, a zimą lodowisko. Wrażenie robi także najdłuższa w Europie, bo aż 300-metrowa fontanna.

Apsys Management Manufaktura

ul. J. Karskiego 5, 91- 071 Łódź

Punkt Informacji

tel. +48 42 664 92 89, +48e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.manufaktura.com

© 2020 Polska Organizacja Turystyczna