Szlak architektury drewnianej (SAD)

Szlak Architektury Drewnianej w Małopolsce to 254 cenne obiekty budownictwa drewnianego: malownicze kościoły, piękne cerkwie, smukłe dzwonnice, staropolskie dwory, drewniane wille i skanseny. Kilka z nich to obiekty unikatowe w skali świata - gotyckie kościółki: w Binarowej, Dębnie Podhalańskim, Lipnicy Murowanej, Sękowej oraz cerkwie: w Brunarach Wyżnych, Kwiatoniu, Powroźniku i Owczarach. Ich wyjątkowość została potwierdzona w latach 2003 i 2013 wpisem na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO.


Co roku ok. 80 obiektów Szlaku zostaje udostępnionych do zwiedzania. Od maja do końca września w wybrane dni tygodnia przewodnicy bezpłatnie oprowadzają turystów, przybliżając im historię zabytków i skrywane przez nie tajemnice. Od 2007 roku na Szlaku odbywa się Festiwal „Muzyka Zaklęta w Drewnie”. Różnorodne koncerty co niedzielę rozbrzmiewają w innym „drewnianym” zakątku Małopolski.

Więcej informacji o Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce:
www.drewniana.malopolska.pl
www.facebook.com/drewniana.malopolska


Od 2008 roku Szlakiem Architektury Drewnianej w Małopolsce z ramienia Województwa Małopolskiego zarządza Małopolska Organizacja Turystyczna.

Kontakt:
Małopolska Organizacja Turystyczna
Rynek Kleparski 4/13
31-150 Kraków
tel. +48 12 421 16 04
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mot.krakow.pl

 

© 2020 Polska Organizacja Turystyczna