polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

Turystyka

Tani wyjazd na weekend – gdzie warto się udać?

Tani wyjazd na weekend – gdzie warto się udać?

Wiele osób nie jest świadomych ile pięknych i ciekawych miejsc znajduje się w ich okolicy. Tani wyjazd na weekend może być świetnym pomysłem do zrealizowania. Taka wycieczka jest prostsza do zorganizowania niż mogłoby się wydawać. Warto dowiedzieć się, co możemy zwiedzić w Polsce podczas czasu wolnego oraz zobaczyć pomysły na wyjazd na weekend z dzieckiem.

Sprawdź też:

Najpiękniejsze miejsca na Mazurach

Gdzie na wycieczkę jednodniową Dolny Śląsk?

Agenda:

  • Pomysły na tani wyjazd na weekend
  • Gdzie na weekend z dzieckiem?
  • Jak szukać tanich miejsc na wyjazd?

Pomysły na tani wyjazd na weekend

Polska jest pełna niezwykłych miejsc idealnych na krótki wyjazd. Każde województwo skrywa w sobie dużą ilość miejsc, które warto zobaczyć. Idealnymi opcjami na weekendowy wyjazd mogą być:

• Parki narodowe – obecnie wyodrębniamy 23 parki narodowe, które wyróżniają się swoją fauną i florą. Wśród nich znajdują się między innymi: Biebrzański Park Narodowy i Kampinoski Park Narodowy. Możemy wybrać się do nich na spacer po szlakach lub wycieczkę rowerową. Dojazd do nich jest naprawdę prosty, a wielu przewoźników oferuje usługi przez cały rok. Będzie to na pewno wyjazd budżetowy, a widoki niezapomniane.

• Ruiny zamków – Polska charakteryzuje się dużą ilością przepięknych ruin zamków, które od lat przyciągają podróżników z różnych zakątków świata. Najczęściej odwiedzana jest jura krakowsko-częstochowska. Warto zwiedzić tam m.in zamek w Ogrodzieńcu, Ojcowie czy Olsztynie.  Zdecydowanie są one świetnym pomysłem na krótki wyjazd. 

• Muzea – czyli tanie atrakcje dla miłośników kultury. W Polsce możemy znaleźć bardzo różnorodne muzea, które warto zobaczyć. W każdym większym mieście możemy znaleźć przynajmniej kilka z nich. Można zwiedzić je podczas wyjazdu weekendowego. Należy jednak pamiętać o sprawdzeniu czy w danym miejscu obowiązuje rezerwacja z wyprzedzeniem.

Niedoceniane miasta

Ciekawym pomysłem na weekendowy wypad jest odwiedzenie mniejszych miast w Polsce. Wiele z nich jest niedocenianych i rzadziej wybieranych przez turystów. Możemy tanio zorganizować wyjazd i nie martwić się o wysokie wydatki w kwestii akomodacji.  Przykładami takich miast mogą być:

  • Wieliczka – słynna z kopalni soli, posiada wiele nieznanych atrakcji. Warto wspomnieć, że dojazd, np. z Krakowa lub Katowic jest bardzo prosty i tani. Pociągi i autobusy kursują przez cały rok.
  • Sandomierz – królewskie miasto, które zasługuje na uwagę. Słynie z położenia na 7-wzgórzach i wielu historycznych atrakcji. 
  • Sanok – małe miasteczko w powiecie podkarpackim będzie idealne dla dwóch osób, rodzin z dziećmi czy wyjazdu solo. Oprócz starówki warto odwiedzić m.in muzea, czy klasztor i spróbować podkarpackich potraw.
  • Kołobrzeg – nadmorskie, turystyczne miasto szczycące się pięknymi plażami i klimatem ze zdrowotnymi korzyściami. Będzie świetną opcją na min. dwudniowy wyjazd.

Gdzie na weekend z dzieckiem?

Istnieje wiele możliwości zorganizowania ciekawych wyjazdów na weekend z dzieckiem. Jednym z najlepszych pomysłów są parki rozrywki. Będą one nie tylko świetną atrakcją dla najmłodszych, ale i starsi będą mogli obudzić w sobie wewnętrzne dziecko. Bardzo popularną opcją spędzania czasu są także parki wodne, które dostarczą wielu wrażeń. Ponadto dobrą alternatywą są ogrody zoologicznych lub parki linowe. Natomiast jeżeli chcemy zapewnić naszym pociechom bezpłatne atrakcje możemy wybrać się nad pobliskie jezioro lub skorzystać z okolicznych wydarzeń.

wyjazd na weekend z dzieckiem

Jak szukać tanich miejsc na wyjazd?

Inspiracje na wyjazdy w niskich cenach znajdziemy na stronach biur podróży. Odszukamy tam ciekawostki, które przydadzą się do przygotowania city break.  W odnalezieniu pomysłów pomogą także portale społecznościowe oraz fora internetowe. Znajdują się tam informacje na przykład odnośnie tanich biletów, przejazdu czy noclegu w hostelu lub hotelu. Co więcej, warto pomyśleć o dołączeniu do grup zainteresowań, gdzie inne osoby dzielą się ofertami w dobrej cenie lub opisują jak dojechać w dane miejsce.

Zobacz też: Gdzie na wakacje z dziećmi za granicą?

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.