polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

Turystyka

Dobry pomysł na weekend

Dobry pomysł na weekend

Wiele osób zastanawia się, gdzie warto pojechać w Polsce. W naszym kraju istnieje wiele pięknych miejsc, które warto zwiedzić. Nie trzeba od razu jechać na Mazury bądź nad Bałtyk, żeby spędzić miły czas z rodziną. Warto dowiedzieć się, gdzie warto wybrać się na weekend w Polsce.

Gdzie na weekend w Polsce?

Świetnym pomysłem na weekend jest Ponidzie, które znajduje się w województwie świętokrzyskim. Jest to bardzo malownicza kraina na południu naszego kraju. Ponidzie leży na szlaku pomiędzy Krakowem a Sandomierzem. Przypomina nieco mieszankę Toskanii, Moraw oraz Roztocza. Cechuje się licznymi malowniczymi pagórkami. Do tego trzeba doliczyć falujące po horyzont mozaiki pól uprawnych oraz lessowe wąwozy, którymi zachwycili się fotografowie z całego kraju. Warto zaznaczyć, że ten uroczy region województwa świętokrzyskiego to także tereny bogate w złoża gipsu, a ponadto źródła siarczano-słonych wód mineralnych. Do tego trzeba doliczyć przepiękne rezerwaty ze stepową roślinnością. Można po nich spacerować przez cały dzień. Co ciekawe, w sercu regionu ulokowane są prastare miasta oraz wsie. Mowa tutaj na przykład o uzdrowisku Busko-Zdrój oraz malowniczym Pińczowie. Do tego trzeba doliczyć królewską Wiślicę, a ponadto bajkowy Pacanów.

Dobry pomysł na weekend

Świetnym pomysłem na weekend jest Polesie Lubelskie. Jest to niezwykła kraina, która leży w Polsce. Polesie Lubelskie to jeden z najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo-rekreacyjnych leżących na terenie Lubelszczyzny. Przede wszystkim przyciąga turystów spokojem, naturalnością, ciszą, a ponadto licznymi atrakcjami przyrodniczymi oraz kulturowymi. Okazuje się, że sercem tego przepięknego regionu jest Poleski Park Narodowy. Co ciekawe, wytyczony po nim liczne ścieżki edukacyjne, które pozwalają poznawać przepiękną okolicę. Bardzo popularna jest wędrówka wzdłuż ścieżki ,,PereHod”, która prowadzi do kompleksu stawów pieszowolskich. Warto też skorzystać ze ścieżki dydaktycznej ,,Czahary”. Wiedzie ona po specjalnie przygotowanych drewnianych kładkach zawieszonych nad delikatnymi torfowiskami. Ponadto na jej przebiegu można znaleźć parę pięknych przystanków, wieżę, a także platformy widokowe, z których możliwe jest podziwianie żurawi.

Czy warto udać się na Podlasie?

Ciekawym pomysłem na weekend jest także Podlasie. Jest to bardzo ceniona przez turystów kraina. Podlasie to bardzo piękne miejsce, które od wielu lat zachwyca przyrodą podróżujących. Kraina Żubra to świetne miejsce na weekend w Polsce. Warto przede wszystkim zwiedzić Białowieżę, Szlak Krainy Otwartych Okiennic, Górę Grabarkę, Skit w ordynkach, a także Muzeum Ikon w Supraślu. Jest to tylko mała część niezwykłych atrakcji, jakie zapewnia Podlasie. Nie wolno zapomnieć o pięknych parkach narodowych oraz urokliwych wsiach z drewnianymi chatynkami, a ponadto kolorowymi cerkwiami. Wszystko zostało przypieczętowane bogatą mieszanką kulturowo-narodowościową. W przystępnej cenie można zapewnić sobie niepowtarzalny wypad na weekend. Zdecydowanie warto wybrać się na Podlasie.

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.