polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

SportTurystyka

Turystyka rowerowa

Turystyka rowerowa

Zbilansowana dieta i zdrowy styl życia to recepta na dobre samopoczucie. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze ciało, gdyż poprawia kondycję i wzmacnia mięśnie. Dodatkowo ma dobry wpływ na zdrowie psychiczne. Nic tak nie uwalnia głowy od problemów jak skupienie całej uwagi na treningu. Sport można uprawiać w wielu miejsca. Do wyboru jest Twój własny dom, siłownia, hale sportowe itd. Jednak najlepsze miejsce to natura i świeże powietrze. Jaka aktywność fizyczna pozwala na zwiedzanie różnych pięknych miejsc i doświadczanie bogactw natury? Odpowiedź jest prosta, to rower. Jeżeli chcesz utrzymać dobrą kondycję udaj się w podróż rowerem. To najlepsza okazja na przeżycie niezapomnianej przygody, odkrywanie nowych miejsc i podziwianie malowniczych krajobrazów. Poznaj zalety turystyki rowerowej, a już na zawsze pozostaniesz miłośnikiem podróżowania rowerem.

Czym jest turystyka rowerowa?

Turystyka rowerowa jest forma aktywności fizycznej, która łączy ze sobą obcowanie z naturą. To doskonalenie jazdy oraz techniki, której ogromną zaletą jest poznawanie oraz odkrywanie wspaniałych miejsc turystycznych. Podróżowanie rowerem to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu z uwagi poprawę stylu życia oraz dostarczanie relaksu. Choć turystyka rowerowa może kojarzyć Ci się z długimi wyprawami i całodzienną jazdą na rowerze nie zrażaj się. Nie trzeba się rzucać na głęboką wodę. To Ty decydujesz jak będzie wyglądało Twoje podróżowanie rowerem. Podpowiemy Ci jak przygotować się do rowerowej wyprawy!

Przygotuj się, czyli bezpieczna turystyka rowerowa

Zanim zaczniesz swoją rowerową przygodę pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Nie chodzi tylko o przegląd roweru. Szczególnie ważna jest twoja kondycja i samopoczucie. Jeżeli dotychczas nie wybierałeś się w dłuższe przejażdżki, lepiej wybrać krótszą trasę. Zadbaj o swoje ciało i regularnie uprawiaj gimnastykę. Postaw na podstawowe ćwiczenia, które w szczególności wzmocnią mięśnie nóg. Każda sport to ryzyko nabycia urazu np. naciągnięcia mięśni, bólów w stawach czy w kręgosłupie. Podejmij kroki i ochroń się przed niechcianą kontuzją.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Najlepszy strój na rower to taki, który nie krępuje ruchów, a jego materiał będzie dbał i chronił skórę. Dobry strój rowery to komfort jazdy oraz ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przez które często chorujemy. Jedno najważniejszym elementem stroju rowerzysty jest kask i ochraniacze. Chyba nie musimy przypominać o zrobieniu przeglądu. Skontroluj ciśnienie w oponach oraz dokładnie sprawdź hamulce, łańcuch oraz przerzutki. Na koniec zabierz ze sobą prowiant i nie zapomnij o nawodnieniu. Jesteś gotowy do drogi, ale jaką wybrać?

Podróżowanie rowerem czyli najlepsze trasy rowerowe

Już wiesz ile zalet daje jazda rowerem i jesteś odpowiednio przygotowany do podróżowania. Teraz czas na konkrety, a dokładniej na najlepsze trasy rowerowe. Dla prawdziwego rowerowego maniaka żadna trasa nie jest straszna, jednak warto wybierać sprawdzone i bezpieczne trasy. Bardzo przyjemną i łatwą trasą jest ta z Krakowa do Tyńca. To specjalnie przygotowana trasa rowerowa, podczas której towarzyszą piękne widoki na Las Wolski i Klasztor oo. Kamedułów. Naszym stałym faworytem jest trasa wzdłuż Dunajca. To okazja do jazdy Drogą Pienińską, podziwiania skał a nawet chwilowego pobytu na Słowacji! Ostatnia propozycja to Giżycko, które oferuje wiele tras od łatwych po bardziej wymagające. Objazd Jeziora Niegocin to podróżowanie rowerem wśród pięknej wody i ciekawych atrakcji. Postaw na turystykę rowerową i odkryj najpiękniejsze miejsca w Polsce!

Udostępnij