polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

SportTurystyka

Turystyka rowerowa – czym dokładnie jest?

Turystyka rowerowa – czym dokładnie jest?

Zbilansowana dieta i zdrowy styl życia to recepta na dobre samopoczucie. Aktywność fizyczna wpływa pozytywnie na nasze ciało, gdyż poprawia kondycję i wzmacnia mięśnie. Dodatkowo ma dobry wpływ na zdrowie psychiczne. Nic tak nie uwalnia głowy od problemów jak skupienie całej uwagi na treningu. Sport można uprawiać w wielu miejsca. Do wyboru jest Twój własny dom, siłownia, hale sportowe itd. Jednak najlepsze miejsce to natura i świeże powietrze. Poznaj zalety turystyki rowerowej, a już na zawsze pozostaniesz miłośnikiem podróżowania rowerem.

Zobacz także: Rower miejski – poznaj uroki aktywnego życia

Czym jest turystyka rowerowa?

Turystyka rowerowa jest forma aktywności fizycznej, która łączy ze sobą obcowanie z naturą. To doskonalenie jazdy oraz techniki, której ogromną zaletą jest poznawanie oraz odkrywanie wspaniałych miejsc turystycznych. Podróżowanie rowerem to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu z uwagi poprawę stylu życia oraz dostarczanie relaksu. Choć turystyka rowerowa może kojarzyć Ci się z długimi wyprawami i całodzienną jazdą na rowerze nie zrażaj się.

Przygotuj się, czyli bezpieczna turystyka rowerowa

Zanim zaczniesz swoją rowerową przygodę pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu. Nie chodzi tylko o przegląd roweru. Szczególnie ważna jest twoja kondycja i samopoczucie. Jeżeli dotychczas nie wybierałeś się w dłuższe przejażdżki, lepiej wybrać krótszą trasę. Zadbaj o swoje ciało i regularnie uprawiaj gimnastykę. Postaw na podstawowe ćwiczenia, które w szczególności wzmocnią mięśnie nóg. Każda sport to ryzyko nabycia urazu np. naciągnięcia mięśni, bólów w stawach czy w kręgosłupie. Podejmij kroki i ochroń się przed niechcianą kontuzją.

Dodatkowo warto zaopatrzyć się w odpowiedni strój. Najlepszy strój na rower to taki, który nie krępuje ruchów, a jego materiał będzie dbał i chronił skórę. Dobry strój rowery to komfort jazdy oraz ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, przez które często chorujemy. Jedno najważniejszym elementem stroju rowerzysty jest kask i ochraniacze. Chyba nie musimy przypominać o zrobieniu przeglądu. Skontroluj ciśnienie w oponach oraz dokładnie sprawdź hamulce, łańcuch oraz przerzutki. Na koniec zabierz ze sobą prowiant i nie zapomnij o nawodnieniu. Jesteś gotowy do drogi, ale jaką wybrać?

Podróżowanie rowerem czyli najlepsze trasy rowerowe

Już wiesz ile zalet daje jazda rowerem i jesteś odpowiednio przygotowany do podróżowania. Teraz czas na konkrety, a dokładniej na najlepsze trasy rowerowe. Dla prawdziwego rowerowego maniaka żadna trasa nie jest straszna, jednak warto wybierać sprawdzone i bezpieczne trasy. Bardzo przyjemną i łatwą trasą jest ta z Krakowa do Tyńca. To specjalnie przygotowana trasa rowerowa, podczas której towarzyszą piękne widoki na Las Wolski i Klasztor Kamedułów.

Naszym stałym faworytem jest trasa wzdłuż Dunajca. To okazja do jazdy Drogą Pienińską, podziwiania skał a nawet chwilowego pobytu na Słowacji! Ostatnia propozycja to Giżycko, które oferuje wiele tras od łatwych po bardziej wymagające. Objazd Jeziora Niegocin to podróżowanie rowerem wśród pięknej wody i ciekawych atrakcji. Postaw na turystykę rowerową i odkryj najpiękniejsze miejsca w Polsce!

Zobacz również:

Na czym polega trening interwałowy?

Jak zmotywować się do ćwiczeń?

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.