polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

Turystyka

Co to jest infrastruktura turystyczna, czego dotyczy?

Co to jest infrastruktura turystyczna, czego dotyczy?

Turystyka rozwija się bardzo prężnie, w każdym kraju jest coś, co warto zobaczyć. Oczywiście nie trzeba wyjeżdżać za granicę, aby się świetnie bawić, miło spędzać czas, podziwiać piękne krajobrazy. Polska słynie z wysokich walorów przyrodniczych. Nie brakuje atrakcji turystycznych. Jest dostęp do gór i morza, licznych jezior. Parki narodowe zachwycają pod względem fauny i flory. W tym artykule wszystkie informacje, które warto wiedzieć na temat infrastruktury.

Agenda:

  • Co to infrastruktura turystyczna?
  • Infrastruktura turystyczna w Polsce
  • Polskie walory kulturowe

Co to jest infrastruktura turystyczna?

Na infrastrukturę turystyczną składają się rozmaite komponenty, przede wszystkim obiekty, które mają na celu zaspokajanie potrzeb podróżujących. Można mówić o turystyce zarówno biernej, jak i aktywnej. Każdy podróżujący musi mieć miejsce do przenocowania. Wyróżnia się wiele rodzajów baz noclegowych, które składają się na infrastrukturę turystyczną.

Zaliczają się do nich hotele, hostele, pensjonaty, pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne, schroniska, apartamenty, domy wycieczkowe, domki wczasowe, kempingi. Jak widać, opcji do wyboru jest multum, więc każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Infrastruktura turystyczna to również baza gastronomiczna, obiekty sportowe, obiekty kultury, szlaki piesze i rowerowe. Jeśli ktoś zamawia coś w restauracji, spędza czas w zajeździe lub na korcie tenisowym, zwiedza galerię, to również korzysta w ten sposób z infrastruktury turystycznej.

Infrastruktura turystyczna w Polsce

Do walorów przyrodniczych Polski zalicza się bez wątpienia morze bałtyckie. Nic więc dziwnego, że podróżujący mogą liczyć na liczne kurorty. Najlepszym momentem na pobyt w nadmorskich miejscowościach jest oczywiście lato, gdyż można pluskać się w wodzie i chodzić boso po ciepłym piasku na plaży. Pojezierza również robią ogromne wrażenie na turystach.

Sprzyjają uprawiania sportów wodnych, a kompleksy leśne w pierwszym wędrówkom. Ogromną popularnością cieszy się Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. W Polsce jest wiele rzek, które idealnie nadają się dla miłośników spływów kajakiem. Jest mnóstwo miejscowości, które pozwalają na obcowanie z naturalnym środowiskiem przyrodniczym.

Polskie walory kulturowe

Polska nie słynie wyłącznie z walorów przyrodniczych. Nie brakuje również bogatego dorobku kulturowego. Polska jest krajem bardzo zróżnicowanym pod kątem architektury, sztuki i kulinariów. Wiele osób będą interesować elementy kultury sakralnej, czyli rozmaite kościoły, sanktuaria, kapliczki, nekropolia. Jest również architektura historyczna świecka, czyli zamki, pałace, mury miejskie, rynki.

Zabytków w Polsce nie brakuje, więc będzie co zwiedzać. Historyczne centra robią spore wrażenie na podróżujących. Można również podziwiać dzieła sztuki wybitnych artystów, dotyczą one obrazów, rzeźb, pomników. Są też zabytkowe obiekty techniki, które zaciekawią mnóstwo osób.

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.