polskapodajdalej.pl

Blog tematyczny o turystyce, sporcie oraz rozrywce.

Turystyka

Poznaj ciekawe miejsca na Podlasiu

Poznaj ciekawe miejsca na Podlasiu

W Polsce nie brakuje ciekawych miejsc do odwiedzenia, nie trzeba wyjeżdżać do egzotycznego kraju w celu zapewnienia sobie świetnej zabawy. Warto docenić to, co ma do zaoferowania ojczyzna, a malowniczych krajobrazów nie brakuje. Urlop można spędzić przykładowo na Podlasiu. Każda pora roku jest dobra do odwiedzenia tego miejsca, wystarczy nawet kilka dni, aby ujrzeć wiele niesamowitych widoków. Dla każdego znajdzie się coś interesującego. Atrakcje Podlasia dla dzieci można spotkać na niemalże każdym kroku, dlatego warto wybrać się tam całą rodziną. Będzie to wspaniały sposób na wspólne spędzanie wolnego czasu.

Jakie są ciekawe miejsca na Podlasiu?

Podlasie ciekawostki skrywa rozmaite, jest wiele niestandardowych miejsc, które warto odwiedzić. Wystarczy udać się do Puszczy Białowieskiej, aby się o tym przekonać. Polska fauna i flora robią wrażenie, szczególnie w naturalnym środowisku. W Puszczy Białowieskiej żyje największa na całym świecie populacja żubra. Jest nawet rezerwat pokazowy żubrów. Największe wrażenie robi ujrzenie tych ogromnych ssaków w naturze, czyli dziko żyjących. Ciekawą atrakcją jest także góra Grabarka ze względu na tysiące krzyży, które przynoszą turyści. Można wybrać się także do pustelni w Odrynkach, usłyszeć rozmaitą historię o tym miejscu. Podlasie słynie także z krainy otwartych okiennic. Jest to szlak, który biegnie przez wsie z domami wyróżniającymi się nietypową architekturą. Warto pójść także szlakiem tatarskim, na którym znajduje się wiele atrakcji.

Co warto zobaczyć na Podlasiu?

Jeśli ktoś chce zobaczyć bogactwo fauny i flory, to powinien wybrać się do puszczy knyszyńskiej. Na Podlasiu znajduje się wieś Bociana i rowerowy szlak bociani. Wiele osób zainteresuje Muzeum Ikon, są ich tam tysiące. Oczywiście jeśli kogoś nie interesują tematy religijne, to znajduje się szereg innych atrakcji. Piękne widoki gwarantuje rezerwat przyrody głazowisko Bachanowo. Znany jest on między innymi z kilkunastu tysięcy głazów narzutowych. Można wobec tego zobaczyć unikalny krajobraz polodowcowy. Na uwagę zasługuje również kanał augustowski, który jest obecnie pomnikiem historii. Będzie idealną opcją w przypadku pieszej wędrówki.

Co ciekawe czeka na turystów na Podlasiu?

W miejscowości Supraśl znajduje się miasto pełniące również funkcję uzdrowiska. Słynie z wysokich walorów ekologicznych, można oddychać czystym powietrzem. Na terenie miasta znajduje się mnóstwo złóż borowin o właściwościach leczniczych. Za kluczowy zabytek uznaje się Monaster Zwiastowania Przenajświętszej Bogurodzicy i Św Jana Teologa. Na Podlasiu znajduje się też mnóstwo pięknych cerkwi, które widać już z daleka ze względu na oryginalną kolorystykę. Kasztelik Korona Podlasia to kolejna ciekawa atrakcja. Miniaturowe zamek został wzniesiony z ręcznie ciosanych i obrobionych kamieni. Jego szczyt został zwieńczony polską flagą. Jest nawet fosa i kamienny most, co robi spore wrażenie. Warto odwiedzić również Biebrzański Park Narodowy i Narwiański Park Narodowy.

Udostępnij

O autorze

Witajcie podróżnicy! Na PolskaPodajDalej.pl dzielę się swoimi przygodami z różnych zakątków świata, inspirując Was do odkrywania nowych miejsc, ciekawych aktywności i fascynujących wydarzeń. Zapraszam Was do wspólnego odkrywania magicznych miejsc, zdobywania nowych doświadczeń i czerpania radości z podróżowania i aktywności fizycznej.